top of page

Smile

Design

Pierwsza konsultacja
Spotkanie rozpoczyna się od rozmowy i próby zrozumienia oczekiwań Pacjenta. Ponieważ opcji korekcji uśmiechu jest wiele, ważne jest aby zrozumieć, które będą najlepsze dla Ciebie. Najważniejszym elementem tego spotkania jest wykonanie serii zdjęć zewnątrz i wewnątrzustnych w naszym studiu fotograficznym, które zostaną wykorzystane w celu zaprojektowania Twojego uśmiechu.

  • wykonujemy sesję fotograficzną obezjmującą żeby, uśmiech i zdjęcia portretowe

  • pobieramy wyciski w celu wykonania modeli prototypowych

  • badanie stomatologiczne

  • ocena mozliwości leczenia

  • cyfrowy projekt uśmiechu - analiza cech twarzy i potrzeb leczniczych

1h

0-350 zł

PROJEKTOWANIE USMIECHU

Odwiedź nasz gabinet żeby dowiedzieć się, jak możemy zmienić Twój uśmiech. Konsultacja Smile Design jest możliwością aby dowiedzieć się jak może wyglądać Twój uśmiech, bez wykonywania żadnych nieodwracalnych procedur na Twoich zębach. Planowanie uśmiechu odbywa się w 2 etapach.

Druga konsultacja
Konsultacja rozpoczyna się do przymierzenia uzupełnień prototypowych wykonanych w laboratorium stomatologicznym (ang. Mock up) – licówki te są montowane na zębach w sposób w pełni odwracalny i wykonane są z materiału, który pozwala na wykonywanie modyfikacji ich kształtu w jamie ustnej, przez co wspólnie z Pacjentem możemy uzgodnić oczekiwania.

  • powtórna sesja fotograficzna

  • ocena wyglądu prototypu, ew. poprawki zgodne z sugestiami

  • plan leczenia i kosztorys ustalamy dopiero po zaakceptowaniu wyglądu prototypu

1h

0-350zł

WYKONANIE LICÓWEK CERAMICZNYCH

SCHEMAT WIZYTY PODCZAS WYKONYWANIA LICÓWEK CERAMICZNYCH:

01

konsultacja

na pierwszej wizycie rozmawiamy na temat mozliwości leczenia estetycznego, wykonywane są skany 3D zębów oraz fotografie w celu zaprojektowania uzupełnień

02

kontrola mock up

na podstawie skanów i zdjęć w laboratorium przygotowane są próbne uzupełnienia -możemy je przymierzyć w sposób całkowicie odwracalny aby ocenić efekt estetyczny. Czy jest to porządany kierunek czy nie. Te próbne licówki można dowolnie przerabiać aby uzyskać satysfakcjonujący efekt. Dopiero po tej kontroli przygotowywujemy kosztorys leczenia i umawiamy się na wizyty zabiegowe.

03

przygotowanie zębów

Wizyta zabiegowa. W znieczuleniu zęby są przygotowywane do wykonania licówek. Pobierane są kolejny raz skany 3D przygotowanych zębów. Wykonywane są tymczasowe licówki - w czasie oczekiwania na gotowe uzupełnienia ceramiczne Pacjent fukncjonuje w licówkach czasowych - przypominających z kształtu i koloru uzupęłnienie docelowe ceramiczne.

04

cementowanie licówek

na wizycie najpierw zdejmujemy licówki czasowe i przymierzamy licówki ceramiczne - przymiarka pozwala ocenić czy spełniają one oczekiwania i ew. możemy odesłać je na korektę do laboratorium. Po zaakceptowaniu cementujemy je w sposób trwały. Po tej wizycie efekt ostateczny estetyczny osiągamy po wygojeniu dziąseł - zwykle 3-5 dni.

05

kontrola

miesiąc po wykonaniu licówek przeprowadzamy kontrolę i ew. koretkę. Kolejne kontrole są obowiązkowe po 6 miesiącach a potem kontrola stomatologiczna raz na rok. Przeprowadzamy również instruktaż higieny i zalecenia jak dbać o nowy uśmiech :)

WYKONANIE BONDINGU

SCHEMAT WIZYTY PODCZAS WYKONYWANIA LICÓWEK KOMPOZYTOWYCH

01

konsultacja

na pierwszej wizycie rozmawiamy na temat mozliwości leczenia estetycznego, wykonywane są skany 3D zębów oraz fotografie w celu zaprojektowania uzupełnień

02

wykonanie Bondingu

wizyta zabiegowa, wykonanie bezpośrednich licówek - najczęściej bez potrzeby znieczulenia (ponieważ nie narusza się zębow jeśli nie ma takiej potrzeby. Najwięcej czasu zajmuje nadanie odpowiedzniego kształtu i połysku materiałowi

03

wizyta kontrola/korekcyjna

miesiąc po wykonaniu licówek przeprowadzamy kontrolę i ew. koretkę. Korygujemy odpryski/przebarwienia, które moga sie pojawić w pierwszym okresie po wykonaniu pracy. Jest tez możliwośc korekty kształtu i koloru. Kolejne kontrole są obowiązkowe po 6-12 miesiącach.  Przeprowadzamy również instruktaż higieny i zalecenia jak dbać o nowy uśmiech :)

bottom of page